Siūlomos edukacijos

MERKINĖS KRAŠTO MUZIEJUS              Telefonas: (8 ~ 310) 39 136, 8 619 62 358;              8616 52 907                        El.paštas: vienaragiui@gmail.com          Adresas: Dariaus ir Girėno a. 1, Merkinė, LT–65336 Varėnos rajonas

Senojo miesto beieškant

Vieta: Merkinės krašto muziejus, Merkinės miestelis

Ekskursija po įdomiausias Merkinės vietas. Ekskursijos metu apie Merkinę jums pasakos patyręs muziejaus gidas Žygimantas, nevengiantis provokuojančių klausimų apie Lietuvos istoriją. Pusantros valandos žygio metu jūs susipažinsite su Merkinės urbanistine raida, svarbiausiais ir įdomiausiais prarasto miesto simboliais, karų ir gaisrų sunaikintų pastatų istorijomis. Merkinė XVI-XVIII a. buvo vienas iš perspektyviausių Lietuvos miestų, tad ekskursijos metu tikrai sužinosite nemažai įdomių dalykų.

Skirta įv. amžiaus grupėms

Užsiėmimo trukmė: 2 akad. val.

PERLOJOS ISTORIJOS MUZIEJUS              Telefonas: (8 ~ 310) 51 116;                                                                                    El.paštas: perlojosmuziejus@gmail.com,            Adresas: Perliaus g. 22, Perloja, LT-65372, Varėnos rajonas

Perlojos paslaptys: išgirsti ir pamatyti

Vieta: Perlojos istorijos muziejus, Perlojos miestelis

Ar esate girdėję apie Perlojos Respubliką? Kuo ji garsi, kada ji gyvavo ir kodėl? Ką apie tai kalba istorikai ir vietiniai perlojiškiai. Kokią žinią pasauliui skelbia šūkis "Už Perloją ir visą Lietuvą?". Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus sužinosite pasirinkę ekskursiją tema "Perlojos paslaptys: išgirsti ir pamatyti". Ekskursijos metu aplankysite Perlojos istorijos muziejų, paminklą Vytautui Didžiajam, švč. Mergelės Marijos ir Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią ir šventovės šventoriuje palaidotų Lietuvos partizanų kapus, sužinosite šių įžymybių istorijas.

Skirta įv. amžiaus grupėms

Užsiėmimo trukmė: 2 akad. val.

V. KRĖVĖS MEMORIALINIS MUZIEJUS         Telefonas: (8 ~ 310) 57 210;

El. paštas: grainioliepai@gmail.com
Adresas:  Subartonių kaimas, LT-65332, Merkinės seniūnija, Varėnos rajonas 

Informacija ruošiama   

 Vieta:  Vinco Krėvės memorialinis muziejus Subartonyse


Įdomioji Merkinė. Atrask pats!

Vieta: Merkinės krašto muziejus


Savarankiškų užduočių pagrindu vaikai ieško atsakymų į jau parengtus klausimus apie įdomiausius Merkinės istorijos aspektus. Užsiėmimo dalyviai suskirstomi grupėmis, jiems išdalinami klausimai, anketos. Kiekvienai grupei tenka atskiras Merkinės laikotarpis: priešistorė ir Merkinės įkūrimas, Viduramžiai, XIX-XX a. ir karo bei pokario metai. Suradę atsakymus, visi sėda į apskritą ratą ir kartu bando pasitikrinti surinktus atsakymus. Sprendimų užduotims ieškoma ne tik muziejuje, bet ir visoje Merkinėje...

Skirta 7-10 kl. mokiniams

Užsiėmimo trukmė: 2 akad. val.

Keturnyčių rankšluosčių audimas

Vieta: Perlojos istorijos muziejus

                                                                                        Rankšluosčiai kaime vartojami ne tik šluostytis, bet ir papuošalui bei dovanai. Jie audžiami dimais, ruoželiais arba atlasu. Dalyviai supažindinami su šiuo lietuvių liaudies menu, lietuviškais audimo ornamentų motyvais, mūsų kraštui būdingomis spalvomis, audimo būdais, technika, priemonėmis, lietuviškų tradicinių audimo raštų įvairove. Svarbiausia - praktiškai išbandys audimo amatą. Kiekvienas edukacijos dalyvis pasigamins gaminį, kurį galės pasiimti ir pritaikyti asmeniniams poreikiams. 

Programa skirta įvairaus amžiaus grupėms.  Užsiėmimo trukmė: 1,5 akad. val.

EDUKACIJŲ KAINOS

Edukaciniai užsiėmimai**:

Edukaciniai užsiėmimai suaugusiems

grupei iki 10 asmenų - 10 €

grupei 11-20 asmenų - 20 €.

 Edukaciniai užsiėmimai moksleiviams ir studentams

grupei iki 10 asmenų - 5 €

grupei 11-20 asmenų - 10 €.

 Edukaciniai užsiėmimai už muziejaus ribų

grupei iki 10 asmenų - 15 €

grupei 11-20 asmenų - 30 €.


 ** edukacinio užsiėmimo trukmė-1akademinė val., muziejaus lankymo bilieto kaina į edukacinio užsiėmimo kainą neįskaičiuota.

Partizano dienoraštis                                                

Vieta: Merkinės krašto muziejus, Žaliamiškio miškas

Vienas garsiausių Dainavos krašto Lietuvos laisvės kovų dalyvių pokariu - Dainavos apygardos vadas Lionginas Baliukevičius-Dzūkas. Jo rašytas dienoraštis partizaninio karo metais po partizano žūties Žaliamiškio miške pateko priešams į rankas. Vėliau, Sąjūdžio metais buvo rastas KGB archyvuose. Dienoraštis - autentiškiausias pokario kovų liudytojas, atskleidžiantis nelengvą partizano dalią: gyvenimą bunkeryje, kovą, nuolatinius pavojus, pergyvenimus dėl šalies likimo ir kovos draugų netekčių. Užsiėmimo dalyviai vyksta į Žaliamiškį, randa partizano bunkerį. Čia skaitomi dienoraščio fragmentai, pagerbiamas Lietuvos partizanų atminimas.

Skirta 8-12 kl. mokiniams.

Užsiėmimo trukmė: 2 akad. val.

Margučio gražumas, vaško karštumasVieta: Perlojos istorijos muziejus

Šioje edukacijoje kiekvienas, net ir pats mažiausias ar vyriausias, gali išbandyti mūsų senolių paliktą tradicinį margučių marginimo būdą natūraliu vašku. Išgirsite įdomiausią istoriją apie šv. Velykas, šventės tradicijas, sužinosite apie margučių spalvų ir raštų reikšmes bei patys nusimarginsite gražiausius velykinius margučius! Šis tradicinis kiaušinių marginimo vašku metodas nuo kitų skiriasi tuo, kad jam nereikia nieko specialaus – visas reikalingas priemones rasite savo namuose arba artimiausioje parduotuvėje. Marginti kiaušinius vašku išties paprasta!


 .