Misija

Perlojos istorijos muziejus - Merkinės krašto muziejaus padalinys, kaupiantis, saugantis, tiriantis, eksponuojantis ir populiarinantis vertingiausias Perlojos istorijos materialines ir dvasines kultūros vertybes, meno objektus. Įkurtas 1998 m. Antano Volungėno iniciatyva. 

MUZIEJUJE GALIMA:

Susipažinti su Perlojos archeologine ir istorine praeitimi: gyvenvietės raida didžiųjų kunigaikščių laikais, caro valdžios metais, žymiąja Perlojos respublika, gyvenimu nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu; sužinoti, kaip perlojiškiai išgyveno Antrojo pasaulinio karo ir pokario peripetijas, kaip buvo kuriamas kolūkis ir eksperimentinis ūkis. Čia Jūsų dėmesiui eksponuojami archeologiniai radiniai, seni spaudiniai, nuotraukos, žymiausi vietinių meistrų darbai, senolių ūkiniai padargai bei buityje naudoti reikmenys.

Iš anksto susitarus, galima mokytis amatų – rankšluosčių ir lovatiesių audimo, margučių marginimo vašku, nėrimo darbų.

SUŽINOSITE: 

Kuo garsi Perlojos Respublika, kokias paslaptis slepia Perlojos bažnyčia ir bene įspūdingiausias Lietuvoje paminklas Vytautui Didžiajam. Pamatysite įspūdingus skulptoriaus Vytauto Baublio darbus, aplankysite Lietuvos partizanų kapus ir sužinosite jų istorijas. 

Ar esate girdėję apie Perlojos Respubliką? Kuo ji garsi, kada ji gyvavo ir kodėl? Ką apie tai kalba istorikai ir vietiniai perlojiškiai. Kokią žinią pasauliui skelbia šūkis "Už Perloją ir visą Lietuvą?". Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus sužinosite pasirinkę ekskursiją tema "Perlojos paslaptys: išgirsti ir pamatyti". Ekskursijos metu aplankysite Perlojos istorijos muziejų, paminklą Vytautui Didžiajam, švč. Mergelės Marijos ir Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią ir šventovės šventoriuje palaidotų Lietuvos partizanų kapus, sužinosite šių įžymybių istorijas.

Skirta įvairaus amžiaus grupėms
Užsiėmimo trukmė: 2 akad. val.

Muziejus įsikūręs pačiame Perlojos centre šalia Vytauto Didžiojo paminklo ir Švč. Mergelės Marijos ir šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios

Kontaktai

Telefonas: (8 ~ 310) 51 116;
El. paštas: [email protected], [email protected] Adresas: Perliaus g. 22, Perloja, LT-65372, Varėnos rajonas


Darbo laikas

birželio 1 d. – spalio 31 d.:

Ketvirtadienį 14-16.45 val.

penktadienį ir šeštadieniais 9–18 val.,

Pietų pertrauka: 13.00–13.45 val.

lapkričio 1 d. - gegužės 31

Trečiadienį 14-16,45 val.

ketvirtadienį ir penktadienį 9–18 val.,

Pietų pertrauka: 13.00–13.45 val.


Bilietų ir gido paslaugų kainos

Muziejaus vykdomos edukacinės programos