Edukacinės programos Merkinės krašto muziejuje

Programos skirtos įvairaus amžiaus lankytojams


Spustelėkite čia

Rašytojas V. Krėvė: gyvenimas ir kūryba

Koks yra V. Krėvė Lietuvos kultūriniame ir istoriniame kontekste, koks jo palikimas?Memorialistika suteikia galimybę pajusti asmens gyvenimą šio laikmečio žmogui per tuos pačius daiktus, per tuos pačius įrankius. Tai reiškia, kad lankytojas gali pats interpretuoti kontekstą, suvokdamas informaciją, ją išgyventi per asmeninę prizmę. Tokiu būdu muziejuje pristatome žymaus asmens biografiją glaudžiai susietą su to meto Lietuvos kultūra ir istorija.  Skirta: moksleiviams, studentams.

Užsiėmimo trukmė 1 akademinė val.


Skerdžiaus Lapino arbatos edukacija

Edukacijos metu vaikai susipažins su Krėvės apsakymų ,,bobule‘‘, mindami mįsles atspės bobulės anūkėlio vardą, žais liaudies žaidimus, mėgins atspėti vaistinių žolelių pavadinimus.

Po to mokiniai lankstys arbatos krepšelį ir skirs jį mamai arba močiutei. Išlankstę arbatos krepšelį susidės žoleles. Kai pasigamins arbatos krepšelį susipažins su skerdžiumi Lapinu ir piemenukais, kurie piemenavo šiame kaime daugiau nei prieš 100 metų bei muziejaus ekspozicija

Edukacija skirta 1- 4 klasių mokinimas


Edukacija ,,Kiškio pyragas su Antanuku‘‘

Edukacijos metu mokiniai skaito Vinco Krėvės apsakymo ,,Antanuko ryto‘‘ ištraukas, aiškinasi neaiškių žodžių reikšmes, lygina šiuolaikinių knygų ,,Kakės makės‘‘ vaikų įsivaizdavimus su Antanuko baimėmis, pasakoja apie savo močiutes. Pabaigoje randa ,,kiškio pyragą‘‘ ir vaišinasi žolelių arbata. Trukmė 1 val.


Edukacija skirta 1-6 klasių mokiniams ( 15 dalyvių)

Edukacija ,,Pasaka anūkams su močiute‘‘

Edukacijos metu vaikai su savo močiutėmis skaito apsakymo ,,Antanuko rytą‘‘, aiškinasi neaiškius žodžius, ieško ,,kiškio pyrago‘‘, žaidžia liaudies žaidimus, mena mįsles. Edukacijos pabaigoje vaišinasi žolelių arbata. Trukmė 45 min

Edukacija skirta 7-10 metų vaikams kartu su močiute (susidarius 10 žmonių)


Edukacija ,,Senas lagaminas pasakoja‘‘

Edukacijos metu mokiniai susipažįsta su Vinco Krėvės gyvenimu ir kūryba Azerbaidžane, kelionėmis į Lietuvą. Skaitomos ištraukos iš Rytų pasakų. Trukmė 1 val.

Edukacija skirta 9-12 klasių mokiniams ir suaugusiems. (15 dalyvių)


Edukacija ,,Vinco Krėvės gyvenimo ir kūrybos kelias‘‘

Edukacijos metu skaitomos ištraukos iš Krėvės kūrinių, susipažįstama su įvairia Vinco Krėvės veikla, dalyvaujama viktorinoje apie Vinco Krėvės gyvenimą ir kūrybą, randamas ,,Kiškio pyragas‘‘. Trukmė 1 val.

Edukacija skiriama 9-12 klasių mokiniams (15 dalyvių)

** edukacinio užsiėmimo trukmė-1akademinė val., muziejaus lankymo bilieto kaina į edukacinio užsiėmimo kainą neįskaičiuota.

V. KRĖVĖS MEMORIALINIS MUZIEJUS         Telefonas: (8 ~ 310) 57 210;

El. paštas: [email protected]
Adresas: Subartonių kaimas, LT-65332, Merkinės seniūnija, Varėnos rajonas

Informacija ruošiama   

Vieta:  Vinco Krėvės memorialinis muziejus Subartonys

Perlojos paslaptys: išgirsti ir pamatyti

Ar esate girdėję apie Perlojos Respubliką? Kuo ji garsi, kada ji gyvavo ir kodėl? Ką apie tai kalba istorikai ir vietiniai perlojiškiai. Kokią žinią pasauliui skelbia šūkis "Už Perloją ir visą Lietuvą?". Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus sužinosite pasirinkę ekskursiją tema "Perlojos paslaptys: išgirsti ir pamatyti". Ekskursijos metu aplankysite Perlojos istorijos muziejų, paminklą Vytautui Didžiajam, švč. Mergelės Marijos ir Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią ir šventovės šventoriuje palaidotų Lietuvos partizanų kapus, sužinosite šių įžymybių istorijas.

Skirta įv. amžiaus grupėms 
Užsiėmimo trukmė: 2 akad. val.

Senojo miesto beieškant

Ekskursija po įdomiausias Merkinės vietas. Ekskursijos metu apie Merkinę jums pasakos patyręs muziejaus gidas Žygimantas, nevengiantis provokuojančių klausimų apie Lietuvos istoriją. Pusantros valandos žygio metu jūs susipažinsite su Merkinės urbanistine raida, svarbiausiais ir įdomiausiais prarasto miesto simboliais, karų ir gaisrų sunaikintų pastatų istorijomis. Merkinė XVI-XVIII a. buvo vienas iš perspektyviausių Lietuvos miestų, tad ekskursijos metu tikrai sužinosite nemažai įdomių dalykų.

Skirta įv. amžiaus grupėmsUžsiėmimo trukmė: 2 akad. val.


Partizano dienoraštis   


Vienas garsiausių Dainavos krašto Lietuvos laisvės kovų dalyvių pokariu - Dainavos apygardos vadas Lionginas Baliukevičius-Dzūkas. Jo rašytas dienoraštis partizaninio karo metais po partizano žūties Žaliamiškio miške pateko priešams į rankas. Vėliau, Sąjūdžio metais buvo rastas KGB archyvuose. Dienoraštis - autentiškiausias pokario kovų liudytojas, atskleidžiantis nelengvą partizano dalią: gyvenimą bunkeryje, kovą, nuolatinius pavojus, pergyvenimus dėl šalies likimo ir kovos draugų netekčių. Užsiėmimo dalyviai vyksta į Žaliamiškį, randa partizano bunkerį. Čia skaitomi dienoraščio fragmentai, pagerbiamas Lietuvos partizanų atminimas.

Skirta 8-12 kl. mokiniams.

Užsiėmimo trukmė: 2 akad. val.