Merkinėje lankėsi ir skirtingu laiko gyveno daugelis Lietuvos valdovų. Merkinės karališko dvaro istorija ypatinga - pats dvaras vystėsi iš viduramžių pilies. Didelį indėlį į Merkinės istoriją įnešė valdovo Vladislovo IV Vazos asmenybė. Dar prieš tampant valdovu jis pats valdė Merkinės seniūniją, būdamas valdovu suteikė miestui įvairių privilegijų, taip pat turėjo asmeninį santykį su šia vieta - čia gyveno jo slapta šeima. Galiausiai 1648 m. valdovas Merkinėje ir mirė, dėl pagarbos valdovui tarp lietuvių ir lenkų net kilo konfliktas, kur turėtų būti palaidotas Abiejų Tautų Respublikos valdovas. 

Visos edukacijos rengiamos susitarus iš anksto

El. paštu: [email protected]

Laiškai karaliui

Šį edukacinį užsiėmimą rekomenduojame 5-8 klasių mokiniams

Edukacijos trukmė –  2 akademinės valandos (90 min)

Pirmoje edukacijos dalyje susipažinsime su muziejaus ekspozicija, išskirtinį dėmesį skirsime Lenkijos karaliui ir Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Vladislovui Vazai. Aptarsime diduomenės bendravimo ypatumus. Vienas iš jų, tai karaliaus laiškai ir laiškai pačiam karaliui. Edukaciją tęsime atlikdami praktinę - kūrybinę užduotį. Dalyviai susipažins kas yra kaligrafija, grafine plunksna tušu rašys savo laiškus valdovui.


Edukacinis užsiėmimas suaugusiems - asmeniui 6 eur

Edukacinis užsiėmimas moksleiviams ir studentams - asmeniui 4 eur

Karaliaus miestas

Šį edukacinį užsiėmimą rekomenduojame 1- 4 klasių mokiniams, šeimoms

Edukacijos trukmė – 3 akademinės valandos (135 min)

Atverčiamos knygelės su paveikslėliais gamyba


Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vladislovo Vazos (1595–1648), ryšiai su Merkine ypatingi. Jis vienintelis iš Vazų dinastijos dažniausiai lankėsi Vilniuje ir daugiausia laiko rezidavo Lietuvoje, nemažai laiko bei dėmesio skirdamas Merkinei. Yra žinoma, kad Vladislovas Vaza, būdamas dar karalaitis, valdė ir Merkinės seniūniją. Jo valdymo metais Merkinė išaugo į klestintį miestą.


Pirmoje edukacijos dalyje susipažinsime su muziejaus ekspozicija, išskirtinį dėmesį skirsime Lenkijos karaliui ir Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Vladislovui Vazai. Edukaciją tęsime atlikdami kūrybinę užduotį –pasigaminsime atverčiamą knygelę su paveikslėliais, kurioje bus pasakojimas apie karalių ir jo miestą.

Edukacinis užsiėmimas suaugusiems - asmeniui 9 eur

Edukacinis užsiėmimas moksleiviams ir studentams - asmeniui 6 eur