Amatai ir prekybos plėtra skatino Merkinės miesto augimą. Šimtmečiais susiklosčiusios  tradicijos, pastatai, maistas, audiniai, baldai, namų apyvokos daiktai yra svarbi materialinės ir dvasinės kultūros raiška.

Visos edukacijos rengiamos susitarus iš anksto

El. paštu: [email protected]

Keramikos studija : ,,Keptuvė su kojelėm“

Šį edukacinį užsiėmimą rekomenduojame priešmokyklinio ugdymo vaikų grupėms, 1- 4 klasių mokiniams, šeimoms

Edukacijos trukmė –  2 akademinės valandos (90 min)

Pirmoje edukacijos dalyje susipažinsime su muziejaus ekspozicija, sutelksime dėmesį į vieną įdomų eksponatą.  XVI a. trikojai puodai ir keptuvės būdavo naudojami maistui kepti ir troškinti. Molinių keptuvių vidinė pusė dengta glazūra, gaminant maistą, molis neįsigerdavo ir nepraleisdavo riebalų arba skysčių. Į keptuvės rankenėlės vidų būdavo įkišama medinė rankena, kad indą būtų lengviau padėti arba nuimti nuo įkaitusių žarijų. Tai kam gi reikalingos tos trys kojelės? Gal puodai ir keptuvės gali bėginėti? Visą tai sužinosite atlikę praktinę – kūrybinę užduotį: iš spalvoto modelino pabandysime atkurti nedidelio tūrio keptuvėlę su kojelėmis.


Edukacinis užsiėmimas suaugusiems - asmeniui 6 eur

Edukacinis užsiėmimas moksleiviams ir studentams - asmeniui 4 eur

Keramikos studija : ,,Koklių ornamentika“

Šį edukacinį užsiėmimą rekomenduojame 5-8 klasių mokiniams, 9-12 klasių mokiniams, suaugusiems

Edukacijos trukmė –  3 akademinės valandos (135 min)

Pirmoje edukacijos dalyje susipažinsime su muziejaus ekspozicija, apžiūrėsime Merkinės apylinkėse aptiktus unikalius archeologinius ir istorinius radinius, menančius miesto augimą ir klestėjimą. Toliau tęsime užsiėmimą atlikdami praktinę – kūrybinę užduotį. Iš pradžių Išsiaiškinsime kaip statoma krosnis, kas yra kokliai, iš ko jie gaminami ir kaip puošiami. Kas yra ornamentas, sužinosite nuostabią jo atsiradimo istoriją.  Kiekvienas dalyvis ant popieriaus lapo nusipieš krosnies koklio ornamento eskizą ir jį perkels ant kartono pagrindo.  Spalvoto modelino pagalba suformuosime pasirinktą ornamentą. 


Edukacinis užsiėmimas suaugusiems - asmeniui 9 eur

Edukacinis užsiėmimas moksleiviams ir studentams - asmeniui 6 eur

Amatininko dirbtuvės – šimtamyliai mano batai

Šį edukacinį užsiėmimą rekomenduojame 5-8 klasių mokiniams, šeimoms

Edukacijos trukmė –  3 akademinės valandos (135 min)

Pirmoje edukacijos dalyje susipažinsime su muziejaus ekspozicija, apžiūrėsime Merkinės apylinkėse aptiktus unikalius archeologinius ir istorinius radinius. Išsiaiškinsime kokie amatai klestėjo Merkinėje. Ką veikė odminiai, o ką batsiuviai. Antroje edukacijos dalyje dalyviai atliks praktinę – kūrybinę užduotį: pasigamins sau batus, kurių niekada nėra turėję iki šiol.  Kokias medžiagas mes naudojame, sužinosite atvykę pas mus. Tegu būna visiems staigmena.


Edukacinis užsiėmimas suaugusiems - asmeniui 9 eur

Edukacinis užsiėmimas moksleiviams ir studentams - asmeniui 6 eur

Grafikos dirbtuvėlės – atviruko su Merkinės miesto simbolika gamyba

Šį edukacinį užsiėmimą rekomenduojame 5-8 klasių mokiniams, šeimoms, suaugusiems

Edukacijos trukmė –  3 akademinės valandos (135 min)

Pirmoje edukacijos dalyje susipažinsime su muziejaus ekspozicija, apžiūrėsime Merkinės apylinkėse aptiktus unikalius archeologinius ir istorinius radinius, menančius miesto augimą, klestėjimą. Skirsime dėmesį miesto valdytojų herbams, bažnyčių ir vienuolynų antspaudų simboliams. Edukaciją tęsime susipažindami atlikdami praktinę - kūrybinę užduotį, kurios metu išgirsite papasakojimą apie grafikos meną, technikas, priemones. Vėliau išbandysime  iškiliaspaudės grafikos techniką. Bus paruošti antspaudai, ant kurių užvoluojami dažai ir antspaudų principu kuriami grafikos kūriniai ant popieriaus.


Edukacinis užsiėmimas suaugusiems - asmeniui 9 eur

Edukacinis užsiėmimas moksleiviams ir studentams - asmeniui 6 eur