Muziejaus institucija lankytojams pirmiausia pristato muziejines ekspozicijas. Kita dalis muziejinių vertybių saugomos ir tyrinėjamos muziejaus fondų saugyklose. Susipažinkite kas tai yra muziejaus rinkiniai (fondai), saugyklos, kokia jų paskirtis.

Visos edukacijos rengiamos susitarus iš anksto

El. paštu: [email protected]

Rinkinių saugotojau, ką gi tu veiki?

Šį edukacinį užsiėmimą rekomenduojame 9-12 klasių mokiniams, studentams, mokytojams, suaugusiems

Edukacijos trukmė –  2 akademinės valandos (90 min)

Pirmoje edukacijos dalyje susipažinsime su muziejaus ekspozicija. Edukaciją tęsime muziejaus fondų saugykloje. Rinkinių saugotojas pristatys savo darbo ypatumus. Dalyviai gaus tikrą muziejininkystės pradžiamokslį, kurio metu atliks ir praktinę – kūrybinę užduotį: pagal parinktą archeologinio eksponato fragmentą, popieriaus lape,  pabandys atkurti įsivaizduojamą daikto visumą.Edukacinis užsiėmimas suaugusiems - asmeniui 6 eur

Edukacinis užsiėmimas moksleiviams ir studentams - asmeniui 4 eur


Plytos fragmentas su šuns pėda rastas Merkinės senamiestyje

Vieno daikto istorija

Šį edukacinį užsiėmimą rekomenduojame 5-8 klasių mokiniams 

Edukacijos trukmė –  2 akademinės valandos (90 min)

Praktinė - kūrybinė užduotis

Pirmoje edukacijos dalyje susipažinsime su muziejaus ekspozicija. Edukaciją tęsime muziejaus fondų saugykloje, kur Rinkinių saugotojas pristatys savo darbo ypatumus. Dalyviai atliks ir praktinę užduoti, kurios metu išsiaiškinę parinkto eksponato patekimo į muziejų istorija, užduočių lape surašys eksponato aprašą: atliks matavimus, nustatys iš kokios medžiagos ir  kokiu būdu pagamintas šis daiktas, įvertins eksponato būklę, pateiks rekomendacijas ir išvadas kodėl šis daiktas yra muziejinė vertybė.


Edukacinis užsiėmimas suaugusiems - asmeniui 6 eur

Edukacinis užsiėmimas moksleiviams ir studentams - asmeniui 4 eur


Koklis rastas Merkinės senamiestyje